خدمات خمکاری

خدمات خمکاری یکی از مجموع خدماتی است که گروه شیروش موتور در راستای خدمت رسانی به مجموعه های تولیدی نیازمند خدمات فنی، ارائه می دهد. در حقیقت اکثر واحد های صنعتی به قطعات خمکاری شده فلزی برای تولید محصولات خود نیاز مبرم دارند. و از آن جا که داشتن امکانات و تجهیزات و دستگاه هایی که خدمات نیازمند را رفع نماید برای تمامی واحد ها مقدور نمی باشد، از این رو می توانند به صورت خدمات برون سپاری از دیگر مجموعه های خدمات دهنده استفاده نمایند.
شیروش موتور، از بهترین مجموعه هایی است که با دارا بودن دستگاه ها و تکنولوژی های روز علاوه بر تولید تجهیزات خودرو های آفرودی، خدمات فنی خمکارِف برشکاری، جوشکاری و... را به بهترین نحو انجام می دهد.
مشتریان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه کار و سفارش مد نظر خود، با کارشناسان ما در شیروش موتور تماس حاصل نمایند.
 

نمونه کار ها


      خمکاری                                        خمکاری                                         خمکاری

      خمکاری                                        خمکاری                                         خمکاری

      خمکاری

خمکاری 

ورق های فلزی کاربرد فراوانی در عملیات های صنعتی دارند. برای مصارف مختلفی مانند ساخت جعبه های فلزی در صنایع الکترونیک، ساخت و ساز، دامپروری، کشاورزی، کشتی سازی و در کارخانه ها استفاده می شود.
خمش ورق یک عملیات مکانیکی است. در این عمل ورق ها تحت فشار قرار می گیرند و این باعث خم شدن و زاویه دار شدن ورق ها می شود.
خمش ورق روش های مختلفی دارد. با توجه به نوع ضخامت و همچنین سطح خم مورد نظر و میزان خمش باید روش مناسب تعیین شود. از این رو می بایست ابتدا نوع ورق مشخص شود.
این فرآیند را می توان در ورق های فلزی به صورت گرم یا سرد انجام داد.
اگر کربن موجود در ورقه های فلزی بیشتر از 1.2 درصد باشد، خمکاری این ورق ها کاهش می یابد. و برای خم کردن، ابتدا باید آنها را گرم کرد. معمولاً ورق‌های غیر آهنی که جزء ورق‌های آلومینیوم و روی هستند خمکاری سرد می‌شوند.
در اغلب موارد، عملیات خمکاری ضخامت ورق را تغییر نمی دهد. اما گاهی اوقات ضخامت بخشی از ورق ممکن است تغییر کند. در اثر سهل انگاری، ورق فلز ممکن است ترک خورده یا خم شود. بنابراین قبل از انجام خم باید میزان فشار وارد شده توسط پانچ به طور دقیق محاسبه شود تا اشتباه نشود.

روش های خمکاری ورق

  • خمکاری v
  •  خمکاری فلنج
  • خمکاری برشی
  • خمکاری دورانی
  • خمکاری کانالی
  • خمکاری هوایی
  • خمش ورق فلزی
یکی از رایج ترین و بهترین روش های ساخت با استفاده از ورق فلز، استفاده از خمکاری فلز است. این خمکاری را با استفاده از دستگاه cnc در گروه شیروش موتور انجام می دهیم. در واقع با استفاده از این روش رایج، با ایجاد زاویه خم به ورق شکل می دهیم.

رایج ترین روش شکل دهی ورق فلز

متداول ترین روش تشکیل ورق فلز در مرحله اول برش توسط دستگاه های cnc و در مرحله دوم خمش توسط دستگاه های cnc می باشد. بعد از برش ورق ها را از اتاق برش به اتاق خم منتقل می کنیم. سپس چین ها را با زاویه مناسب و دقیق روی ورق برش زده می کنیم. در صورت نیاز و درخواست مشتری، پس از خم شدن، در صورت جوشکاری، آبکاری یا رنگ آمیزی الکترواستاتیک، آن ها را به قسمت های دیگر برش می دهیم تا بقیه خدمات ارائه شود. سپس قطعات به مشتری تحویل داده می شود.
خمکاری یکی از پرکاربردترین عملیات برای ساخت قطعات فلزی است. این فرآیند که به نام های پرس بریک، فلنجینگ، خمش، لبه و تاشو شناخته می شود، برای شکل دادن به ورق و زاویه دادن به آن استفاده می شود. فرآیند خمکاری با اعمال نیرو به قسمت مورد نظر انجام می شود.