خدمات جوشکاری

خدمات جوشکاری از دیگر خدمات قابل ارائه در گروه شیروش موتور است که به صورت برون سپاری برای کلیه واحدهای صنعتی انجام خواهد شد.
خدمات جوشکاری در عملیات صنعتی توسط شیروش موتور به این صورت است که ورق های فلزی با استفاده از عملیات برش و خم لیزری به شکل مورد نظر در می آیند و با استفاده از جوش co2 قطعات به یکدیگر متصل شده و آماده استفاده در زمینه مورد نظر مشتری خواهند شد.
در این مجموعه از جوش Co2 استفاده شده است. جوشکاری گاز دی اکسید کربن یا CO2 به شکلی است که برای اکثر فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی قابل استفاده است.
در جوشکاری co2 اندازه جرقه کوچک است. سیم جوش به طور مداوم تغذیه می شود و هیچ زمانی برای تعویض الکترود صرف نمی شود. و چون نیازی به تعویض الکترود نیست در هر شرایطی به راحتی قابل استفاده است.
در این روش حوضچه ذوب و قوس الکتریکی به راحتی مشاهده نمی شود. از الکترود با قطر بسیار کم استفاده می شود که باعث می شود چگالی جریان بالا رفته و درصد بالایی از سیم جوش در محل اتصال رسوب کند.
با استفاده از این روش جوشکاری، نفوذ ناقص که یکی از بزرگترین مشکلات جوشکاری است، بسیار کاهش می یابد، زیرا گاز CO2 باعث بهبود نفوذ جوش می شود.
همچنین هزینه نهایی جوشکاری و در نهایت  هزینه اتمام کار، برای مشتریان بسیار کمتر از جوشکاری با روش آرگون خواهد بود.
به دلیل نفوذ جوش بالا، استحکام اتصال نیز بسیار بالا است.
 

نمونه کار ها


      خدمات جوشکاری                                      خدمات جوشکاری                                       خدمات جوشکاری

جوشکاری چیست

یکی از روش های اتصال دائمی موادی مانند فلز، کامپوزیت، سرامیک و پلیمر به یکدیگر جوشکاری است. جوشکاری اتصال دائمی دو یا چند قسمت از یک ماده فلزی را با ذوب هر دو ماده فراهم می کند. پس از سرد شدن مواد مذاب، این دو فلز به طور دائمی به یکدیگر متصل می شوند. این فرآیند با سرعت بسیار بالایی انجام می شود.
جوشکاری یکی از بهترین روش هایی است که برای اتصال دو قطعه در صنعت استفاده می شود. جوشکاری فرآیندی با دقت و اطمینان بالا است و از نظر اقتصادی نسبت به سایر روش های اتصال مقرون به صرفه تر است.
این فرآیند با توجه به نوع ماده مصرفی یا محل انجام آن، راه حل های مختلفی را در مقابل مهندسان و تکنسین هایی قرار می دهد که به نوعی با جوشکاری سر و کار دارند.

مزایای جوشکاری قطعات

اتصال دائمی قطعات به یکدیگر
استحکام اتصال قطعات یکی از مهمترین مزیت های جوشکاری است که این روش را به یکی از کارآمدترین روش ها برای اتصال دائم قطعات به یکدیگر تبدیل می کند.
این ویژگی باعث شده است که روش جوشکاری یکی از متداول ترین روش هایی باشد که هم در پروژه های بزرگ صنعتی و هم در ساخت و سازهای با اسکلت فلزی و حتی در کارهای کوچک قطعات اتصال استفاده می شود.
هزینه مناسب جوشکاری
در پروژه های بزرگ صنعتی و در ساختمان های اسکلت فلزی اتصالات مورد نیاز در قطعات به تعداد بسیار بالایی مورد نیاز است و انتخاب روش جوشکاری برای اتصال قطعات می تواند صرفه جویی زیادی در هزینه و حتی زمان بندی کار داشته باشد. بنابراین جوشکاری روشی مقرون به صرفه در صنعت و ساختمان محسوب می شود.
اتصال قطعات در ضخامت های مختلف
در روش جوشکاری محدودیتی در ضخامت قطعاتی که باید به یکدیگر متصل شوند وجود ندارد و با استفاده از روش جوش می توان هر دو قسمت را با هر ضخامتی به طور کامل به یکدیگر متصل کرد.
دقت و سرعت در جوشکاری
در فرآیند جوشکاری از دستگاه های خاصی استفاده می شود که کار را به صورت خودکار انجام می دهند و این امر باعث کاهش کارهای دستی و خطاهای انسانی ناشی از آن شده و سرعت و دقت کار را افزایش می دهد.