گروه خبري : تکنولوژی و طبیعت گردی
تاريخ انتشار : 1401/09/17 - 11:37
كد :22

کاربرد کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو در واقع یک پوشش محافظتی است که از بدنه خودرو در برابرعوامل محیطی محافظت می کند.

کاور بدنه خودرو در واقع یک پوشش محافظتی است که از بدنه خودرو در برابرعوامل محیطی محافظت می کند. کاور بدنه های خودرو با ایجاد طرح های زیبا و فانتزی بر روی بدنه اصلی موجب افزایش زیبایی و جذابیت خودرو می شوند. برخی از این کاور ها دارای رنگدانه می باشند و موجب تغییر در رنگ خودرو می شوند. کاور بدنه خودرو از بدنه اصلی خودرو در برابرعوامل خارجی از جمله مواد اسیدی و مواد خورنده، فضولات پرندگان، خط و خش، آفتاب سوختگی، رطوبت، زنگ زدگی، ضربات سطحی و... محافظت می کند. برخی از کاور بدنه های خودرو خاصیت آبگریزی دارند و مایع بر روی بدنه سر می خورد و مانع از ایجاد لکه می شود. با استفاده از این نوع کاور بدنه ها بر روی شیشه خودرو دیگری نیازی به استفاده از برف پاکن نیست.

 

کاربرد کاور بدنه خودرو

 

کاور بدنه خودرو چیست

کاور بدنه خودرو برای اولین بار توسط شرکت تیونینگ به بازار عرضه شد. این کاور ها ابتدا بر روی خودرو های لوکس اجرا می شد اما به مرور زمان و با کاهش قیمت این نوع کاورها بسیاری از صاحبان خودرو اقدام به استفاده از آنها کردند. کاور بدنه خودرو در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد. کاور بدنه خودرو  از جنس پلی وینیل کلراید است و با ایجاد یک پوشش پلاستیکی بر روی بدنه خودرو موجب زیبایی و افزایش کیفیت سطح بدنه خودرو می شود. از کاور بدنه خودرو علاوه بر استفاده بر روی بدنه اصلی خودرو می توان بر روی بدنه هواپیما و یا حتی لوازم خانگی نیز استفاده کرد. اجرای کاور بدنه خودرو باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا مانع از آسیب به بدنه خودرو شود. 

مزایای کاور بدنه خودرو

 • کاور بدنه خودرو به نسبت رنگ های عادی دوام و طول عمر زیادی دارد.
 • در صورت آسیب و خرابی قابل تعویض می باشد.
 • با استفاده از کاور بدنه خودرو دیگری نیازی به واکس و پولیش نیست.
 • زیبایی و درخشندگی خاصی به خودرو می بخشد.
 • موجب تزئین و تغییر در رنگ خودرو می شود.
 • تمیز کردن آن پس از اجرا بسیار آسان است.

معایب کاور بدنه خودرو

 • با نصب این کاورها گرمای بدنه خودرو افزایش می یابد.
 • در صورت اجرای نادرست کاور بدنه ممکن است بدنه اصلی خودرو زنگ بزند.
 • جداسازی کاور پس از چند سال استفاده سخت خواهد بود.
 • در صورت جداسازی غلط کاور ممکن است رنگ فابریک بدنه خودرو نیز کنده شود. 
 • از قیمت بیشتری به نسبت رنگ برخوردار است. 

انواع کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو در انواع مختلفی در بازار به فروش می رسد. کاور های مات، کاستوم، براق، متالیک، کروم، کروم مات، سوپر کروم، ساتین و فلش شیپ از جمله کاور های بدنه می باشند که موجب افزایش زیبایی و محافظت از بدنه خودرو می شوند. شما می توانید کاور بدنه خودرو را از فروشگاه های معتبر در سراسر کشور خریداری نمایید. مجموعه شیروش موتور یکی از بهترین و معتبر ترین مراکزی است که کاور بدنه خودرو را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان عزیز عرضه می کند. شما متقاضیان گرامی جهت خرید این محصول می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت ارتباط برقرار نمایید.