گروه خبري : تکنولوژی و طبیعت گردی
تاريخ انتشار : 1402/01/14 - 13:30
كد :24

تفاوت کاور بدنه و سرامیک خودرو

پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو یا گلس کوتینگ، نوعی پلیمر مایع می باشد که روی بدنه خودرو ریخته و پس از ترکیب‌ شدن با رنگ خودرو، منجر به ایجاد لایه‌ای هیدروفوبیک روی سطح بیرونی رنگ بدنه اتومبیل می گردد.

تفاوت کاور بدنه و سرامیک خودرو، بهتر است بدانید امروزه تقریبا از هر دو نمونه هم سرامیک و هم کاور بدنه خودرو به صورت گسترده استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های گوناگونی می باشد که در این مقاله به مزایایی استفاده از کاور بدنه و سرامیک خودرو می پردازیم تا شما بتوانید به آسانی مناسب ترین پوشش را برای خودروی خود انتخاب نمایید.

 

 

تفاوت کاور بدنه و سرامیک خودرو

سرامیک بدنه خودرو 

پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو یا گلس کوتینگ، نوعی پلیمر مایع می باشد که روی بدنه خودرو ریخته و پس از ترکیب‌ شدن با رنگ خودرو، منجر به ایجاد لایه‌ای هیدروفوبیک روی سطح بیرونی رنگ بدنه اتومبیل می گردد که همچنین دارای خاصیت آب‌گریزی است این خاصیت، باعث محافظت بیشتر از بدنه خودرو در مقابل عوامل محیطی مانند گردوغبار و خط خش می‌شود و نمای ظاهری خودرو را براق و شفاف نگه می‌دارد.
هم‌چنین، ذرات ریز نانو موجود در این مایع بی‌رنگ هنگام ترکیب‌شدن با رنگ خودرو، معایب رنگ بدنه را ترمیم و در صورت وجود هرگونه خط و خش، آن‌ها را ناپدید می‌کند. پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو که اولین‌بار برای تیونیگ خودرو‌های گران‌قیمت و لوکس از آن استفاده ‌شده، در مقایسه با مواد موجود در پولیش‌های معمولی از دوام بیشتری برخوردار هستند.

تاثیر پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو

همان‌طور که دربخش قبلی گفته شد، پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو، نوعی لایه محافظ روی رنگ بدنه خودرو است که به حفظ شفافیت و تمیزنگه‌داشتن رنگ خودرو کمک شایانی می کند.
این پوشش نانو هم‌چنین رنگ خودرو را از اشعه مضر خورشیدی حفظ می‌کند و مانع اکسیدشدن و آسیب‌دیدن رنگ خودرو می‌شود.
 این پوشش سرامیکی حتی می‌تواند رنگ بدنه خودرو را در مقابل مواد شیمیایی و اسیدی حفظ کند و مانع آسیب‌دیدن آن می شود.

مزایای استفاده از سرامیک بدنه

  • آبگریزی 
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت در برابر آفتاب سوختگی
  • جلوگیری از خط و خش
  • دارای زیبایی ظاهری

کاور بدنه خودرو

کاور بدنه بر روی بدنه خودرو نصب شده و از آن محافظت کرده و موجب زیبایی و درخشانی آن می شود البته برخی از کاور های بدنه فقط جنبه زیبایی ندارند بلکه خاصیت نانو و آبگریزی نیز دارند کاور های بدنه خودرو بر اساس وجود و یا عدم وجود رنگدانه به دو دسته کلی کاور های رنگی و بی رنگ تقسیم بندی می شوند کاور های بی رنگ در رنگ بدنه خودرو تغییری ایجاد نمی کنند و وظیفه آن ها تنها محافظت از بدنه خودرو می باشد کاور های رنگی می توانند رنگ بدنه خودرو ی شما را تغییر دهند و زیبایی خاصی را طبق سلیقه مشتری برای خودرو به ارمغان بیاورند باید به این نکته نیز توجه داشت که کاور های بی رنگ استحکام بیشتری نسبت به کاور های رنگی دارند. کاور های رنگی مقاومت کمتری دارند اما می توانند زیبایی رنگ بدنه خودروی شما را افزایش دهند.

مزایای کاور خودرو 

  • محافظت در برابر خط و خش
  • خاصیت آبگریزی
  • خاصیت ضد اشعه های مضر 
  • خاصیت ضد شیمیایی و اسیدی
  • خاصیت خود ترمیم